Toalett

Hur underhåller jag vindfläkten för min toalett? keyboard_arrow_down Vilken säkring krävs för El-dorado? keyboard_arrow_down Finns El-dorado för gasol? keyboard_arrow_down Vilken kapacitet har El-dorado? keyboard_arrow_down Behöver jag köpa några tillbehör med El-dorado för att använda toaletten? keyboard_arrow_down Måste jag lägga något under El-dorado under förbränning? keyboard_arrow_down Hur länge pågår en förbränning i El-dorado? keyboard_arrow_down Kan förbränningen på El-dorado vara längre än 90 min? keyboard_arrow_down Måste jag vänta tills förbränningen är klar innan jag kan använda förbränningstoaletten? keyboard_arrow_down Vilken typ av ventilation behöver jag i toalettrummet med El-dorado? keyboard_arrow_down Vilken typ av toalettpapper kan jag använda i en förbränningstoalett? keyboard_arrow_down Under El-dorados askbehållare finns en liten träbit, vad är detta? keyboard_arrow_down Vilken garantitid har El-dorado? keyboard_arrow_down Måste jag använda påse varje gång i förbränningstoalett? keyboard_arrow_down Hur många böjar kan jag ha på ventilationsröret till El-dorado förbränningstoalett? keyboard_arrow_down Hur långt över taket ska ventilationsröret från El-dorado sträcka sig? keyboard_arrow_down Jag har kört fast en påse i El-dorado, vad gör jag och hur undviker jag det? keyboard_arrow_down Är det nödvändigt att starta förbränningen på El-dorado när det bara är urin? keyboard_arrow_down Hur långt bort från Vortex vakuum kan tanken placeras? keyboard_arrow_down Vad ska jag tänka på när det kommer till vinterbruk och frost när jag använder en vattenspolande vakuumtoalett? keyboard_arrow_down Måste jag ansöka till kommunen innan jag installerar Vortex vakuum toalett? keyboard_arrow_down Vilken typ av tanklösning rekommenderas med Vortex vakuumtoalett? keyboard_arrow_down Jag har ett Superdass som luktar, vad kan jag göra? keyboard_arrow_down Hur komposterar jag toalettavfall? keyboard_arrow_down Hur fungerar en förbränningstoalett?
 keyboard_arrow_down
Hur använder man förbränningstoaletten El-dorado Plus?
 keyboard_arrow_down

För att använda El-dorado Plus förbränningstoalett måste du först lägga en påse i toaletten och därefter uträtta dina behov. När du är klar trampar du ned pedalen på höger sida. Först när allt avfall har fallit ned i förbränningskammaren trycker du på knappen ovanpå toaletten för att starta en förbränning. Du måste alltid trycka på startknappen efter att du tryckt på pedalen, även om förbränning pågår. En förbränning tar cirka 90 minuter. Askbehållaren måste tömmas efter cirka 1 veckas användning.

Rekommenderade produkter:

Hur använder man förbränningstoaletten El-dorado Pro? keyboard_arrow_down Kan man kissa i en förbränningstoalett?
 keyboard_arrow_down Hur mycket ström använder en förbränningstoalett? keyboard_arrow_down Vad betyder balanserad ventilation på en förbränningstoalett?
 keyboard_arrow_down Måste jag använda balanserad ventilation på El-dorado förbränningstoalett?
 keyboard_arrow_down Hur rengör man en förbränningstoalett?
 keyboard_arrow_down Kan jag ansluta El-dorado förbränningstoalett direkt till ventilationsrör som använts till Cinderella? keyboard_arrow_down